foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół pw. św. Marcina Biskupa zbudowany został w latach 1487-1490 staraniem biskupa poznańskiego Uriela Górki. Wieżę dostawiono w 1862 roku. Świątynia rozbudowana została w latach 1902-1903 - rozebrano dotychczasowe prezbiterium, wybudowano transept oraz nowe prezbiterium z zakrystiami po bokach. Wewnątrz mieści się polichromia z 1930 roku autorstwa Wiktora Gosienieckiego, a także późnorenesansowe epitafium Kaspra Miaskowskiego, poety wczesnego baroku.


Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich
telefon: 65 571 90 29
e-mail:

Parafia w Strzelcach Wielkich

Ogłoszenia: 13.11.2022 - 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza św. w dni powszednie o godz. 17.30, w środę Msza z nowenną o godz. 19.00, w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 z udziałem dzieci i transmisją internetową oraz o 15.00.

1. Bardzo dziękuję za asystę panom , strażakom, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, dziewczynkom za sypanie kwiatków. Pani Kindze za koncert, który przygotowała z dziećmi, dzieciom , które śpiewały oraz p. Jerzemu z Małżonką. Wszystkim którzy wzięli udział w naszym odpuście i koncercie. Wszystkim Bóg zapłać. Dziękuję, za ofiary i dary na stół proboszczowski. Dziękuję Paniom za posprzątanie naszego kościoła, a strażakom za udekorowanie świątyni i terenu wokół kościoła. Firmie Gastro – mela. Bóg zapłać.

2. Dziś Niedziela solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.


3. Wymienianki roczne załatwiamy w Biurze Parafialnym.


4. Przewodnik Katolicki do nabycia przed zakrystią.


5. Biuro parafialne czynne w czwartek po Mszy św. / ok. 18.15/.


6. Za tydz. Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata.

Copyrigcht © 2013 Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich Archidiecezja Poznańska