foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół pw. św. Marcina Biskupa zbudowany został w latach 1487-1490 staraniem biskupa poznańskiego Uriela Górki. Wieżę dostawiono w 1862 roku. Świątynia rozbudowana została w latach 1902-1903 - rozebrano dotychczasowe prezbiterium, wybudowano transept oraz nowe prezbiterium z zakrystiami po bokach. Wewnątrz mieści się polichromia z 1930 roku autorstwa Wiktora Gosienieckiego, a także późnorenesansowe epitafium Kaspra Miaskowskiego, poety wczesnego baroku.


Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich
telefon: 65 571 90 29
e-mail:

Parafia w Strzelcach Wielkich

Ogłoszenia: 17.04.2022 - NIEDZIELA ZMARTYWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wszystkim Drogim Parafianom, gościom składam najlepsze życzenia: Niech wraz z Jezusem Zmartwychwstałym, ciągle na nowo odradza się w nas radość i nadzieja, byśmy będąc napełnieni Duchem Świętym stali się świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego wobec wszystkich ludzi, szczególnie takimi , którzy niosą Chrystusowy pokój. 

Wszystkim Szczęść Boże. 

Dziękuję wszystkim, którzy poświęci swój czas na przygotowanie naszego kościoła i liturgii ostatnich dni, p. Izabeli i Tomaszowi Marcinkowskim, Tomaszowi Gorwie, Wiktorii i Zbyszkowi, służbie ołtarza, p. Henrykowi, strażakom, wszystkim śpiewającym, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego 2 Róży Matek ze Strzelec Małych, za paschał naszym pszczelarzom – p. Markowi Górskiemu, Grzegorzowi Andrzejewskiemu, Jackowi Grobelnemu i Grzegorzowi Juskowiakowi, za dary na stół proboszczowski,  Gastro–Meli. Dziękuję za liczny udział w całym Triduum Paschalnym oraz w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 

Jutro 1-sza Msza św. o godz. 7.00 połączona z procesją w której będzie niesiona tylko figura Pana Jezusa Zmartwychwstałego, następna Msza św. o godz. 9.30, 11.00 i 15.00. 

W II święto Msze jak w każdą niedzielę, składka na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie. 

Jutro, od godz. 5.30 będę błogosławił nasze wioski i domostwa Najświętszym Sakramentem. Dotrę do wszystkich miejscowości. Błogosławieństwa udzielę z samochodu bez zatrzymywania przy domostwach. Zachęcam, aby mimo wczesnej pory wstać i czekać w oknach na Zmartwychwstałego, zachęcam do udekorowania okna i zapalenia świecy na znak oczekiwania. 

 

Plan objazdu :

Strzelce Małe godz. 5.30

Bodzewo 5.40

Tanecznica 5.55

Grabonóg 6.05

Strzelce Wielkie 6.15

Lipie  6.30

Godurowo 6.45

 

  • Prasa katolicka – Przewodnik Katolicki do nabycia przed zakrystią. 
  • Biuro Parafialne czynne w środę od godz. 16.00 do 18.30. 
  • W piątek z racji oktawy świątecznej nie ma postu. 

  • Za tydz. Niedziela Miłosierdzia Bożego, przed kościołami zbiórka ofiar na Caritas. Uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00. 

 

 

  • We wtorek będziemy gościć ks. bp. Jana Glapiaka, odprawi u nas Mszę św. dla chorych o godz. 11.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia, po Mszy spotkanie z wszystkimi Parafianami na sali przy kawie i ciastku, zapraszam wszystkich na to spotkanie, o godz. 15.30 na cmentarzu będzie krótkie nabożeństwo z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i o 17.00 odprawi Msze św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym bardzo proszę kilka osób o upieczenie placków na wtorek na 11.00. Myślę, że będzie potrzeba ok 10 – 12 placków. 

 

  1. Zmarła + Jan Kordus z Grabonogu. Wieczny odpoczynek…
Copyrigcht © 2013 Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich Archidiecezja Poznańska