foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół pw. św. Marcina Biskupa zbudowany został w latach 1487-1490 staraniem biskupa poznańskiego Uriela Górki. Wieżę dostawiono w 1862 roku. Świątynia rozbudowana została w latach 1902-1903 - rozebrano dotychczasowe prezbiterium, wybudowano transept oraz nowe prezbiterium z zakrystiami po bokach. Wewnątrz mieści się polichromia z 1930 roku autorstwa Wiktora Gosienieckiego, a także późnorenesansowe epitafium Kaspra Miaskowskiego, poety wczesnego baroku.


Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich
telefon: 65 571 90 29
e-mail:

Parafia w Strzelcach Wielkich

Ogłoszenia: 31.01.2021 - IV Niedziela Zwykła

  1. W naszym kościele może przebywać 80 osób, zachowując wszystkie obostrzenia.

  2. Dziś o 15.00 Msza św. młodzieżowa z udziałem naszego zespołu młodzieżowego, młodzież bierzmowana uczestniczy obowiązkowo.

  3. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. o godz. 30, 16.30 i 19.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Dzieci I-szo Komunijne zapraszam na Mszę św. o godz. 16.30 ze świecami, najlepiej od Chrztu św. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, przed kościołem zbiórka ofiar na ten cel.

  4. Biuro parafialne czynne we wtorek po Mszach św.

  5. Bóg zapłać za wszelkie dobro, ofiary i dary na stół proboszczowski, bardzo dziękuję za wszelką życzliwość, życzenia z okazji moich imienin.

  6. Prasa katolicka wyłożona przed zakrystią.

  7. W tym tyg. przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele, w piątek od 30 objazd chorych, tylko na wyraźne zgłoszenie. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św., a o 18. 00 Msza św. z nabożeństwem I –szo piątkowy. W sobotę różaniec fatimski o godz. 17.30. Bardzo proszę, aby Matki Różańcowe poprowadziły modlitwy.

  8. Uwaga dzieci I-szo Komunijne. W niedzielę za tydz. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa, po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
Copyrigcht © 2013 Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich Archidiecezja Poznańska