foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół pw. św. Marcina Biskupa zbudowany został w latach 1487-1490 staraniem biskupa poznańskiego Uriela Górki. Wieżę dostawiono w 1862 roku. Świątynia rozbudowana została w latach 1902-1903 - rozebrano dotychczasowe prezbiterium, wybudowano transept oraz nowe prezbiterium z zakrystiami po bokach. Wewnątrz mieści się polichromia z 1930 roku autorstwa Wiktora Gosienieckiego, a także późnorenesansowe epitafium Kaspra Miaskowskiego, poety wczesnego baroku.


Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich
telefon: 65 571 90 29
e-mail:

Parafia w Strzelcach Wielkich

Ogłoszenia: 24.01.2021 - III Niedziela Zwykła

  1. W naszym kościele może przebywać 80 osób, zachowując wszystkie obostrzenia.

  2. Biuro parafialne czynne we wtorek po Mszy św.

  3. Bóg zapłać za wszelkie dobro, ofiary i dary na stół proboszczowski.

  4. Prasa katolicka wyłożona przed zakrystią.

  5. Ofiary dziś zbieramy na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

  6. Uwaga dzieci I-szo Komunijne. 2 lutego /wtorek godz.16.30/ w święto Matki Bożej Gromnicznej poświęcenie świec – najlepiej gdyby to była świeca od chrztu św. dziecka, a 7 lutego /niedziela godz. 11.00/ dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa, po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

  7. Uwaga Młodzież bierzmowana. Za tydz. w niedzielę o godz. 15.00 Msza św. z udziałem naszego młodzieżowego zespołu, młodzież bierzmowana uczestniczy obowiązkowo.

  8. Módlmy się za zmarłego + Robert Dulas z Godurowa. Wieczny odpoczynek…
Copyrigcht © 2013 Parafia św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich Archidiecezja Poznańska